Orbán úton van Moszkvába, már Minszket is elhagyta
Ugyanazon az útvonalon repül a 604-es lajstromjelű gép, mint amelyen néhány órával korábban a Szijjártó Péter által gyakran használt 606-os Dassault Falcon.
Ugyanazon az útvonalon repül a 604-es lajstromjelű gép, mint amelyen néhány órával korábban a Szijjártó Péter által gyakran használt 606-os Dassault Falcon.
A 606-os lajstromjelű luxusjet Fehéroroszországból repült át Oroszországba.
A friss adatok szerint Magyarországon a benzin 4 forinttal, a dízel 10 forinttal drágább a környező országok átlagánál. Ezért már a miniszterelnök fenyegeti a kereskedőket beavatkozással.
Moszkvába utazik a hírek szerint az unió soros elnökségét hétfő óta betöltő Orbán Viktor, de előtte még azért bement interjút adni a Kossuth rádiónak. A miniszterelnök nem erősítette meg a látogatás tényét, de úgy fogalmazott, tisztázni kell a tényeket mindkét oldalon. Megfenyegette az üzemanyag-forgalmazókat, és tűrhetetlennek nevezte a légi közlekedésben kialakult káoszt.
A villámlátogatásról a Blikk közölt háttérinformációkat.
Az EU meghatározó politikusai kivétel nélkül bírálják Orbán Viktort, aki pénteken minden bizonnyal Moszkvába utazik, hogy a Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel folytatott kijevi tárgyalás után találkozzon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel is. Orbánnak nincs brüsszeli felhatalmazása a közvetítésre, s már csak azért is furcsa, hogy a magyar miniszterelnök akar békét teremteni, mert az eredményes közvetítéshez semleges álláspontot kellene elfoglalnia.
A lengyel miniszterelnök az X-en adott hangot döbbentségének.
“Ukrajna nélkül nem lehet Ukrajnáról tárgyalni” – véli az Európai Tanács elnöke.
Négy nappal azután, hogy a háború kitörése óta először Kijevbe is ellátogatott.
A Mandiner hetilapnak adott interjúban többek között azt is elmondta, hogy a „csalódott fideszes” jelenséget a baloldal találta ki.
Inkább vallják magukat németnacionalistának, mint osztráknak az FPÖ tagjai. Pártelnökük arról álmodik, hogy őszre ő lehet az első bécsi “népkancellár”. Most induló sorozatunkban bemutatjuk a Fidesz új szövetségének, a Patrióták pártcsaládjának tagjait. Elsőként az Osztrák Szabadságpártot, amely az ID frakcióját otthagyva állna össze Orbánékkal.
„Meglátjuk, hogyan tudjuk innen folytatni” – nyilatkozta a keddi találkozó után a magyar miniszterelnök.
Olvasónkat telefonon keresték meg, hosszan faggatták a Huxitról, a NATO-ból való kilépésről és az ukrajnai háborúról. A cég munkatársa még arra is rákérdezett, le kellett volna-e mondania Orbán Viktornak a kegyelmi botrány miatt, de felmerült az előrehozott választások lehetősége is.
Orbán tűzszünetre és béketárgyalásokra vonatkozó javaslatát Putyin is nyugodtan bedobhatta volna – írja a német lap összefoglalója.
Hiába számoltak rá pár napja az európai szorítóban, Orbán Viktor váratlanul pártalapítói szerepben bukkant fel Bécsben, majd Kijevben rendezte régi adósságát, egy magyar-ukrán csúcstalálkozót. Az elszigeteltségből kitört a Fidesz elnöke, de révbe még nem ért. A legnagyobb kérdés, hogy Marine Le Pen saját ambícióihoz melyik frakciót választja majd.
Míg az ukrán politikusok igyekeznek optimistának tűnni Orbán Viktor kijevi látogatása után, a helyi lapok kevésbé bánnak megértően a magyar miniszterelnökkel, bár azért találnak pozitívumokat is. Az azonban nem tartozott a kedvező jelek közé, hogy miközben Orbán Kijevben tárgyalt, Szijjártó Péter orosz kollégájával, Szergej Lavrovval folytatott telefonbeszélgetésben üdvözölte az orosz–magyar kapcsolatok gyors fejlődését. Akadnak, akik Kínát látják az Orbán-vizit mögött.
Az amerikai nagykövet szerint Orbán Viktor azt kockáztatja, hogy az Egyesült Államok és Magyarország kapcsolata „megváltozhat”.
Viktor Mikita szerint Magyarországnak is érdeke Ukrajna EU-tagsága.
Szijjártó a mérleg nyelve, hogy kiegyensúlyozottak legyenek Magyarország nemzetközi kapcsolatai.